Szyba antywłamaniowa

Szyba antywłamaniowa

Ze statystyk wynika, że właśnie wyważanie okien jest częstszą przyczyną włamania, a nie zbicie szyb. Jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że gdy rygle zatrzymają napastnika, może on spróbować właśnie zbić szybę. Nie będzie na to gotowy, więc jeżeli w oknie będzie wytrzymała na uderzenie szyba antywłamaniowa, włamywać może sobie z nią nie poradzić.

Rolety zewnętrzne

Dobrym i funkcjonalnym pomysłem jest zastosowanie rolet zewnętrznych. Stanowią one nie tylko ochronę przed słońcem, ale również zapewniają nam poczucie intymności oraz wzmacniają ochronę akustyczną. Ponadto są prawdziwą udręką dla złodzieja.

Rolety zewnętrzne warto wyposażyć w system automatycznego otwierania i zamykania. Jest to wygodne ze względu na to, że gdy rano się budzimy nie musimy wstawać z łóżka, by powitać dzień. Jest to jednak również bardzo funkcjonalny trik na złodzieja. Ustawienie rolet na zamykanie i otwieranie się automatyczne sprawi, że domy jednorodzinne nie będą wyglądały na opuszczone, np. kiedy wyjedziemy na urlop.

 

About the author /


Related Articles